kimyasal kapatıcı her kaçak için kullanılır mı

Kimyasal kapatıcı her kaçak için kullanılır mı HAYIR kullanılmaz kalorifer kombi su eksilmesinde çok etkili olan kapatıcı ilaç diğer tesisatlarda uygulanması ve kullanılması sakıncalıdır.

Temiz su borusunda kimyasal kapatıcı kullanılır mı ? Önermiyoruz ancak çeşitli yöntemler kullanılarak yapılır. Temiz su şebeksi devamlı su alır yani içinde su tutmaz debvir daim yapacak bir motorla ilaç uygulaması yapılır. Bunu fayansları maliyetli eski yapı çini yerlerde uygulama yaptık çünkü fayansları değerli idi kırılmasını asla istemyorlardı. Temiz su borusuna kimyasal uygulama yapırsa o tesisattan belli bir süre kullanım suyu yapmayın çay yaparken , diş fırçalarken ve yemeklere kesinlikle bu borudan gelen suyu kullanmayınız.

KİMYASAL KAPATICI HER KAÇAK İÇİN KULLANILIR MI?

Kesinlikle hayır. Her tesisat kaçağı için kesinlikle bu ilaç kullanılmaz. Biz kullanıyoruz, bir sorun olmaz diyen tesisatçılara da kesinlikle güvenmeyin.

Kırmadan tesisat tamiri duyulduğunda kulağa oldukça hoş geliyor. Evinizde veya iş yerinizde herhangi bir kırma işlemi yapılmadan, cebinizden yüklü bir miktarda tadilat masrafı çıkmadan su kaçağı sorunu ortadan kaldırılacak. Ama bu işlem nasıl yapılıyor, bu işlem yapılırken ne kullanılıyor bunlar hakkında bilginiz var mı? Öncelikle işlemin nasıl yapıldığını ve ne kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olun ki ileri de daha büyük tesisat problemleri yaşamayın. Kimyasal kapatıcılar kırmadan tesisat tamiri için kullanılan bir ilaçtır. Ama bu kırmadan tesisat tamiri her tesisat borusu için ve her büyüklükteki tesisat kaçağı için uygulanmaz. Öncelikle kimyasal ilaçla tesisat kaçağının kapatılması sadece temiz su boruları ve kalorifer sistemindeki kaçaklar için uygulanan bir işlemdir. Ama burada da dikkat edilmesi gereken kaçağın olduğu yerin büyüklüğüdür. Yani, temiz su borusunda bir kaçak var ise bu kaçağın olduğu yer incelenir. Eğer oldukça küçük bir noktadan kaçak oluyor ise bu kimyasal ilaç kullanılır. Ama delik oldukça büyük ise işte o zaman borunun değiştirilmesi gerekir. Birde borulardaki çatlaklarda da kesinlikle uygulanmaz. Buna da dikkat edilmesi gerekir.

Kullanılan bu kimyasal kapatıcının içeriğinin ne olduğu da önemlidir. Çünkü temiz su boruları içerisindeki sular sürekli kullanıldığı için ve içme suyu olarak da kullanıldığından kullanılan kimyasalın özelliği önemlidir. Su içerisinde erimeyen suya kesinlikle karışmayan bir kimyasalın kullanılması gerekir. Kimyasal hakkında bilgi almak için firma yetkililerinden kullandıkları kimyasallarla ilgili mutlaka bilgi alın. Eğer ellerinde kimyasalın içeriğinin ne olduğunu anlatan bir belge var ise bunu inceleyin. Ayrıca bu kimyasalın kullanılabileceğine dair onaylı belgelerinin de olması önemlidir. Bu nedenle firmanın elinde bu türden bir belge olup olmadığını kimyasalı kullanmaya yetkili olup olmadıklarını belirten belgeleri de isteyip incelemeyi ihmal etmeyin.

Kırmadan tesisat tamiri yaptırmak ebetteki sizin için en iyisi olacaktır. Ama işlemin nasıl ve nereye yapılabileceğini bilmezseniz o zaman ileri de ciddi sorunlara yol açabilirsiniz. Bu nedenle her tesisat firmasına güvenmeden önce gerekli araştırmaları yapın.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55