kombi basıncı azalıyor

Kombi basıncı azalıyor kendliğinden kombi su kayıp yaşaması normal değildir mutlaka bir su kaçağı söz konusudur . Kombi su eksiltiyor ise tesisat vanalarını kontrol edin su damlaması yok ise tesisattın her hangi bir yerinden kaçak var demektedir.

Evinizi kırmadan kombi su kaçaklarına müdahale ediyoruz. Kaçak kayıp derecesine göre tesisata kimyasal uygulama yapıyoruz. Yapılan bu uygulama sayesinde hiç bir yer kırılmadan kaçak 24 saat içinde kapatılıyor. Ya sorun tekrar ederse ? yaptığımız ile kesinlikle en az 1 yıl garanti veriyoruz.

Kombi su basıncı azalıyor sorununu çözmek için stabil çalışan kombilere ihtiyacınız vardır. Bunu da elde etmek için bar saati kısmını inceleyebiliriz. Kombilerde bar saati değeri ne olmalıdır? 1,5 veya 2 bar arasında yer alması yeterlidir. Bu olmadığı taktirde nasıl bir ilerleyiş sistemimiz var onları anlatalım.

Kombi Su Eksiltiyor

Tesisat borularında, kombide kaçak olması suyun borulardan eksildiği anlamına gelecektir. Su eksilirse yukarıdaki ifade ettiğimiz değerleri bulmanız zor olacaktır. Yapılan birkaç analizden sonra ekiplerimiz kimyasal kapatıcıların içerisine biraz sıcak su ilavesi ile petek içindeki kirli suyunda tahliyesinden sonra bu kapatıcı sıvıların peteklere geçmesini sağlarlar. Pek çok kalorifer kaçağı 5-10 dakika içinde bu şekilde suyun dışarı sızması probleminden kurtulmaktadır. Bazen ise sıvıların uygulanmasından sonra maalesef bar saati dengesizliği devam eder. Bu durumda normalden biraz daha büyük sızıntılar olabileceğini düşünmemiz lazım. Bu uygulamadan sonra yaklaşık 24 saat bekletilmesi o sızıntı noktalarının tamamen kapanmasına elverişli ortamları hazırlayacaktır. Kombi basıncı azalıyor problemi çözmek için kombiyi veya petek kalorifer sistemini kırmaya asla gerek yoktur. Pratik yöntemi sizlere anlattık.

Ayrıca petek borularında ıslaklık olması, tesisat boru kaynak kısımlarda ıslaklık, nem gibi belirtiler varsa bu halde sistemleri kullanmanızı önermeyiz. Bizi arayın ve ustalarımız gelerek hemen kontrollerini yapsınlar. Su kayıplarına neden olan ise düzenli aralıklar ile petek yıkama işleminin yapılmamasından olabilir ve biz zaten bu işlemin ardından kimyasal uygulayacağımız için oldukça yüksek verim alacağınızı söyleyebiliriz.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55