su kaçağı

Su kaçağı sorunları hakkında doğru bilinen birçok yanlış sorunun büyümesine veya yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebiliyor. Bunun en sık karşılaşılan şekli su kaçağı sorunu yüzünden komşular arasında yaşanan anlaşmazlıklardır.

Her zaman başınıza gelebilir

Su kaçağı sorunlarının bazıları sadece meydana geldiği konutu ilgilendiren sorunlar olabiliyor, ancak bazı su kaçağı problemleri ise çoğul sorunlar yani birden fazla daireyi ilgilendiren sorunlar olduğu söylenebilir. Hal böyle olunca bazı anlaşmazlıklar kendini gösteriyor. Ancak burada değinilmesi gereken birkaç husus var ki bunların başında su sayacından itibaren meydana gelen su kaçağı problemlerinin mülk sahibini ilgilendirdiğidir. Yani hangi dairede sorun meydana gelmişse ve bu soruna bağlı olarak komşular zarar görmüşse, maliyet olarak sorumluluk kaçağın çıkış yaptığı daire aittir. Bu yüzden su kaçağı problemleri sosyal ilişkilere zarar verebilecek sorunlar arasında yer almaktadır. Dolayısı ile su kaçağı tamirinin bir an önce yapılması gerekir.

Su kaçağının oluşturduğu zarar !

Buraya kadar olan kısım su kaçağının sosyal ilişkilerimize vereceği zarar ile ilgili bir bölümdü diyebiliriz. Ne yazık ki su kaçaklarının vereceği zarar bunlarla sınırlı değil, su kaçağı problemlerinin bunun yanı sıra konutlarımızda meydana getirmiş olduğu fiziksel hasarlar ve bunların tamir süreçleri de başlı başına ele alınması gereken bir konudur. Geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tamir işlemleri, sorunu giderirken mali açıdan konut sahibini zor durumlara sokmakta ve mağduriyet süresinin uzamasına neden olmaktadır. Çünkü geleneksel yöntemlerle su kaçağının yerini tespit etmek ustanın tecrübesine kalmış bir konudur. Yanlış vereceği bir karar sürecin uzaması için yeterli olacaktır. Burada değinmek istediğimiz nokta ise artık bu yöntemlerin eskide kaldığıdır. Günümüzde daha teknolojik yöntemler olan cihazla su kaçağı tespiti işlemleri bu anlamda sorunlarınıza çözüm olabilir. Bu yöntemlerde herhangi bir kırma işlemi ve uzun vadeye yayılan tamirat girişimleri söz konusu değildir. Sorunlarınız kısa sürelerde halledilirken ekonomik olarakta bütçenizin zor durumlarda kalmayacağı rahatlıkla söylenebilir. İş yükü, zaman ve maliyetten kazandıran cihazla su kaçağı tespiti işlemleri hakkında daha detaylı bilgiye bu bağlamda hizmet veren firmalara ulaşarak bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55