kombi su basıncı düşüyor

Kombi su basıncı düşüyor ? ne yapmalıyım diyorsanız ilk önce sorunun neden kaynaklandığını bulmak olacaktır. Kombi su eksilme nedeni kombi genleşme tankı , petek vanalarından veya kombi altından su akıtması veya tesisatta bir kaçaktan dolayı kombi su eksilmesi yaşanabilir.

Firmamız Çözüm Merkezi kimyasal kapatıcı ilaçla garantili olarak kırmadan dökmeden su kaybı yaşayan kombi sorunlarının üstesinden gelmektedir.

Kombi Su Eksiltiyor

Sıcak su tesisatının en önemli parçalarından birisi kombidir. Kombiler tesisatın kalbi gibidir ve tesisatın diğer parçalarına sıcak su pompalayarak evin ısınmasını ya da sıcak su sağlar. Kombiler, içerisinde belli bir basınca kadar su bulundurmak durumundadır. Bu suda herhangi bir azalma yaşanması durumunda, kombi tam kapasite ile çalışamaz ve istenilen faydayı sağlayamaz. Bundan dolayı insanlar kombideki su seviyesini sık sık kontrol ederek bir azalma durumunda su ilave ederler. Kombi su basıncı düşüyor çok sık görülen problemlerden birisidir ve birçok sebebi olabilmektedir. Bu sorunların bir kısmı doğrudan kombi ile ilgili iken bir kısmı ise sıcak su sisteminin tamamıyla ilgilidir.

Kombi su basıncı düşüyor nedenlerinden bir tanesi kombinin genleşme tankındaki havanın bitmiş olmasıdır. Ayrıca burada bulunan parçalardan birinin patlaması da bu soruna neden olmaktadır. Bundan dolayı su eksilten kombiler için öncelikle kombi servisinin çağırılması ve kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Eğer buralarda sorun yoksa muhtemel sebep su kaçağıdır. Kombinin su kaçırdığından emin olmak için ise ufak bir test yapılması gerekmektedir. Kombinin suyu tamamlandıktan sonra ne kadar sürede düşüş yaşandığı gözlemlenmelidir. Eğer çok hızlı bir şekilde su miktarı düşüyorsa kaçak vardır demektir. Fakat çok yavaş düşüyorsa sorun yine kombi ya da kombiye bağlı olan diğer parçalarla ilgilidir. Bundan dolayı bu tespitin net bir şekilde yapılması ve ona göre hareket edilmesi gerekmektedir.

Yapılan test sonucunda kombi su basıncı düşüyor hızlı olduğu görülürse su kaçağı vardır demektir. Bu durumda öncelikle kombiler için uygun olan kimyasal maddeler bulunmakta olup bu maddeler kaçakların tespit edilmeden kapanmasını sağlamaktadır. Kombinin ne kadar sürede su eksilttiğine bağlı olarak farklı kimyasallar kullanılmakta ve sonucunda da kolay bir şekilde kaçaklar tamir edilmektedir. Fakat su kaçakları tahmin edilenden büyük olması durumunda ise bu yöntem işe yaramamaktadır. Bu durumda ise öncelikle kaçağın tespit edilmesi ve ardında tamir edilmesi gerekmektedir. Bunun için kullanılacak en uygun cihaz olarak termal kameralar daha öne çıkmaktadır. Duvarın içindeki kaçakları dahi kolaylıkla tespit eden bu cihaz sayesinde su kaçakları kolay bir şekilde tamir edilmektedir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55