kombi barı sürekli düşüyor

Kombi su eksiltiyor ya da kombi barı sürekli düşüyor ise tesisatta bir kaçak meydana gelmiş olabilir bunun için yapıyı kırmaya gerek kalmadan kapatıcı kimyasallarla sorunu gideriyoruz.

Kombi barı sürekli düşüyor ve ne yapılması gerekir ? Kombi basınç saati göstergesi 1,5 ve 2 arasında olması gerekirken daha anormal rakamlara üstelik aynı gün veya hafta içinde oluşuyorsa sorun var demektir.

kombi su eksiltiyorsa ne yapılması lazım

Kombi neden su eksiltir ? Kombi genleşme tankı azot miktarının azalması buna neden olabilir ve dolum yapılması gerekli olabilir. Petek vanası ve borusunda kaçak var mı ve anlaşılması için ekiplerimiz hemen araştırma yapacaktır. Petek sıva altı kaçağı onarımı kimyasalının kullanılması dahil hepsi için özenli işlemler yapılır. Islaklık ve su damlayan kısımların göz ile görülmesi veya daha gizli türdeki damlama sorunları dahil hepsi dikkatlice bulunur. Kombi barı sürekli düşüyor en son aşamada ise kimyasal sıvı ürünlerin petek içinden kullanılması vardır ve petek hava alma haznesi kullanılarak aktarım yapılmaktadır. Buradaki marifet ise sıvının katı forma kaçak bulduğu anda dönüşmesidir. Herhangi bir sıvı kaybı olmayan binalarda ise kombinin kontrol edilmesi gerekir. Kombi genleşme tankı delinme, eksilme probleminde onarım veya gaz dolumu yapılması gerekir ve bu tür sorunlarda kombi basınç saati problemi de olabileceğini unutmayınız.

Kombi ana eşanjör delik ise kombinin çalışması ise su buharlaşır ve suyun eksiltmesi olabilir. Kombi barı sürekli düşüyor çözümü ise kombi ana eşanjör değişimi ile mümkündür. Kombi bağlantılarında arızalar da buna neden olabilir. Kısacası uzmanlık gerektiren bir çalışma olup, biz tümü ile sorunu ele alarak sizlere yardımcı olacağız.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55