kombi suyu neden biter

Kombi suyu neden biter ? tesisatta bir su kaçağı olabilir veya genleşme tankı azot gazı bitmiş olabilir. Çözüm Merkezi firmamız su kaybı tesisattan kaynaklanıyorsa kimyasal ilaç uygulaması yaparak kapatmaktadır.

Kombinin Suyu Neden Biter ?

Isınma aracı olarak çoğumuz kombi kullanmaktayız. Kombilerimizin bar yani su oranı belirli bir seviyeyi korumalıdır. Kombinin suyunun belirlenmiş olan seviyeyi koruyamadığı zaman kombimiz arızaya geçebilir. Kombimize gerekli olan suyu vermez isek arıza devam eder su verilir ise arıza durumu sona erer. Peki, kombinin suyu neden biter ? Kombimizin suyunun bitmesine sebep olacak birçok neden vardır. Kombimizin bozuk olması nedeni ile kombimizin suyu bitebilir. Kombi tesisat sisteminde su kaçağı var ise kombi suyu bitebilir. Kombi petek sisteminde su kaçağı var ise yine kombi suyu bitebilmektedir.

Kombi tesisat sisteminde su kaçağı olması gelen su faturalarımızdan anlaşılabilir veya kombimize sürekli olarak su vermek zorunda kalıyor isek kaçak olduğundan şüphelenmeliyiz. Kombi suyu neden biter ? Sorunuza cevap bulmak için makinalı kaçak bulma işi ile ilgilenen tesisat firmaları ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Makinalı çalışan firmalar kısa süreler içerisinde kaçak tespitini yaparlar. Kaçak tespitinin ardından ise yine makinalar kullanarak kaçakların tamirini yapmaktadırlar. Usta tesisatçılar tarafından kullanılan makinalar arasında görüntüleme cihazları ve akustik ses dinleme cihazları vardır. Bu cihazların kullanımını iyi bilen ustalar ile çalışmanız mağduriyet yaşamamanız açısından iyi olacaktır.

Kombi suyu neden biter ? Sorunuza cevap bulmuş iseniz ve bu kaçak probleminiz tamir edilmeyecek bir yerde ise, kırma dökme işlemi yapılsa dahi tamir edilemeyecek ise de su kaçağını önleyen kimyasal ilaçları kullanabilirsiniz. Bu kimyasal ilaçlar kombi tesisat sistemine yollanarak orada kristalleşme oluşturur ve kombi suyunun bitmesine neden olan kaçağın kapanmasına neden olmaktadır. Bu kimyasal ilaçların kullanılmasından önce kombi tesisat sisteminizi temizletmeniz gerekmektedir. Temizleme işleminin ardından kimyasal ilaçlar kullanmak daha faydalıdır. Bu kimyasal ilaçlar ile kaçak kapatma işlemi yapılacak ise firma tercihi yapar iken kaliteli kimyasal ilaçları kullanan firmaları tercih etmemiz gerekmektedir. Kaliteli ilaç kullanımı yapılan işlemin daha uzun ömürlü olması açısından iyi olacaktır. Ayrıca bu işlemi yapacak olan tesisatçıların işini iyi bilen ustalar olması gerekmektedir, işini iyi bilen ustalar işlerinde garanti vermektedirler. Garantili olan işler ileride mağduriyet yaşamanıza engel olur.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55