kombi su basma

Kombiye su basma işlemni neden yapılır nasıl yapılır ? Kombi suyu bitti ise ilk önce nedenini bilmemiz önemlidir. Çünkü tesisatta bir kaçak olabilir yani kombiye devamlı su ilavesi yapılıyorsa bu ciddi bir durumdur.

Kombi su basma işlemi gün aşırı veya belirli aralıklarla yapılıyorsa kombicinizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Genleşme tankında gaz bitmiş olabilir veya tesisatta bir kaçak oluşmuş olabilir. Eğer tesisatta bir kaçak oluşumu var ise Çözüm Merkezi tesisat firmamızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Kaçaklarına Kırmadan Kimyasalla Çözüm

Eğer kombi belerili aralıklarla su basma işlemi yapılıyosa bu normal durum değildir nedenleri araştırılıp gereken önlemler alınmalıdır. Eğer erken önlem alınmazsa kombini ana kartı yanar büyük masraflara yol açmaktadır. Peki kombiye su basma nasıl yapılır ? Kombinin altına doğrı eğilin ve orda mandala göreceksiniz oldukça küçk boyutta genellikle zamana dayalı bunlar düşer eğer yerinde yok ise düz bir tornavida yardımı ile çeviriniz su sayaç göstergesini takip ederek 1,5 – 2 seviyelerine getiriniz. Eğer 3 ün üstüne çıkarsa kombi suyu kendi dışarıya atacaktır. Kombi su basıncı yeterli derecede ısınma için önem arz etmektedir.

Kombilerde yaşanan arızalar sıklıkla karşımıza çıksa da kombi tesisatında arıza olabileceği pek fazla aklımıza gelmez. Özellikle tesisatta yaşanan kaçaklar ev sahiplerinin hiç de aklına gelmeyecek sorunlardan birisidir. Bu nedenle de daha çok kombi üzerinde yoğunlaşıp kombide sorun olduğunu düşünürler. Aslında kombi su eksilteme nedenleri arasında ilk sırada kombi tesisatında yaşanan kaçaklar gelmektedir.

Kombi tesisatında yaşanan en büyük problemlerden birisi tesisatta oluşan delik veya çatlaklar nedeniyle su sızmalarının olmasıdır. Tesisat borularından çıkan bu sular nedeniyle kombinin basınç seviyesi sürekli olarak düşmektedir. Bu nedenle de kombi yeterince ısıtmaz ve daha çok enerji harcayarak sizlere yüksek bir doğalgaz faturası olarak geri döner. Kombi su basma nedenleri bulmak için firma olarak bizim en çok dikkat ettiğimiz konuların başında tesisatta bir kaçak noktası olup olmadığı geliyor. Ev sahipleri kombinin su eksiltmesinin nedenleri içerisinde tesisatta oluşan kaçaklar nedeniyle kombinin su seviyesinin azaldığını bilseler de tesisat borularını göremedikleri için kaçak noktasının nerede olduklarını bilemezler. Borular ile peteklerin bağlantı noktalarında oluşan kaçaklar var ise suyun bir süre sonra yere damlaması ile kaçağın olduğunu fark edilebilir. Ama kaçak noktası zemin içerisinde yer alan borularda ise o zaman kaçak noktasından çıkan su parkelere ulaşmadığı sürece kaçak olduğunu anlayamazsınız. Parkelere ulaşan su parkelerde küflenmelere ve kabarmalara yol açacağı için siz bu durumu fark edip gerekli önlemleri alabilirsiniz. Ama kombimizin su eksiltme problemi var ise o zaman vakit kaybetmeden bir tesisat firmasından yardım alabilirsiniz.

Kombinizde su eksiltme sorunu var ise vakit kaybetmeden önce kombi yetkili servisi ile görüşüp daha sonra bir tesisat firmasından yardım alabilirsiniz. Siz sorunun çözümünü ne kadar geciktirirseniz tesisattan dışarı çıkan su her gün daha fazla parkelere zarar verecek sizin için bu durum ciddi bir maddi soruna yol açacaktır. Bu nedenle kaçak noktasını kendiniz bulmak yerine cihazlar yardımı ile kaçak tespit çalışması yapan firmalardan yardım alabilirsiniz. Bu sayede kombi su basma nedenleri kısa sürede kırıp dökme işlemi yapılmadan ortadan kaldırılabilir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55